TAFED BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA EROL'UN YALAN-İDDİALARLA DOLU İFADELERİNİ İFŞA EDİYORUZ

Sosyal medyada Türkiye Aşçılar Federasyonunu temsil ettiğini ve başkanvekili olduğunu söyleyen Mustafa Erol ilgili haber kuruluşunun sosyal medya hesabı üzerinde paylaştığı bir bağlantıda sözcümüze bazı tekliflerde bulunmuştur. Buralardan umduğunu alamayan ilgili kişi konuyu çok başka taraflara saptırmak için farklı konularda yalan ifadelerle yakışıksız girişimlerde bulunmaya ve farklı eylemler içine girmeye teşebbüs etmiştir.

Ayrıca Mustafa Erol kendi ifadesiyle nefret söylemi oluşturduğunu da facebook'un teyit ettiğini söylemiştir. Bu konuda da nefret söylemi yaydığı için facebook tarafından uyarı almıştır.

Kendisinin şahsi numarasıyla görüşme talebine sözcümüz ilgili konuda gerekli prosedürümüzü söylemiştir. Görevli arkadaşlarımızın sorumlu olduğu prosedürümüz gereği kurumsal nitelikteki hiçbir görüşmemiz şahsi iletişim araçlarıyla asla yapılmamaktadır. Bu doğrultuda muhataba ilgili konularda ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Bu çerçevede cevap veren sözcümüz Ramazan Çolak ile asla telefonda görüşmemiş olan TAFED başkanvekili, sözcümüzü sosyal medyada engelledikten sonra ilgili konu altında yalan ve asılsız ifadeler beyan etmiştir. İfftira, yalan içerikli yorumlar yazarak bunun sözcümüz veya kurumumuz tarafından görülmeyerek cevabını alamayacağını düşünme gafletine düşmüştür. Bu şekilde kamuoyunu yanıltma girişimi konuyu takip eden herkes tarafından da malum olmuştur.

Asla telefon görüşmesi gerçekleştirmediği sözcümüzle kendi ifadesiyle "telefonda 1 saat görüştüğü" yalanını da söyleyen Mustafa Erol’a ve TAFED’e çağrıda bulunuyoruz: Eğer yalancı değillerse bu görüşmeyi telefon numarası, arama kayıtları ve görüşme süresi bilgileri gibi hukuki-hakiki deliller paylaşarak kanıtlamaları çağırısını yapıyoruz.

Sahtekârlıktan, yalancılıktan ileriye gitmeyen bu tutumları gerçekleştirmeye teşebbüs eden ilgili kişiyi ve temsil ettiğini söylediği kurumu en sert şekilde kınıyor ve bunları kamuoyunda da ifşa ediyoruz.

TAFED’i temsil ettiğini mesajlarında söyleyen ve söz konusu meselelerde iddia sahibi olan kişinin bu konularda açıklama yapmaları çağrımızı kamuoyu nezdinde önemle belirtmek istiyoruz. Bunlarla ilgili açıklama yapmayarak kamuoyunu yanlış yönlendirmek için yalan beyanlarda bulunan ilgili kişinin ve temsil ettiğini söylediği TAFED başkanının vede dolayısıyla TAFED’in müfteri, yalancı olduklarını tüm samimiyetimizle kesin olarak güçlü şekilde savunuyor ve bunu kamuoyu nezdinde de ilan ediyoruz. İddia sahibi oldukları konularda iddia sahipleri bu iddialarını kanıtlamakla mükelleftirler. Herhangi bir hukuki kanıtı göstererek açıklama yapamayacak olanlar sessiz kaldıkları müddetçe evrensel hukuka göre müfteri ve yalancıdırlar. 

TMDH, İLGİLİ TÜM KONULARDA YASAL HAKLARINI SAKLI TUTMAKTADIR. AVUKATLARIMIZLA DA DEĞERLENDİRİLECEK OLAN KONULARDA, YÖNETİM KONSEYİMİZ KARAR ALIR VE DEĞERLİ LİDERİMİZ ONAY VERİRLER İSE, SÖZ KONUSU YALAN İDDİALARDA BULUNAN ŞAHISLA VEYA TEMSİL ETTİĞİNİ SÖYLEDİĞİ KİŞİ YA DA KURUMLA İLGİLİ OLARAK GEREKLİ HUKUKİ ADIMLARI  ATMAKTA ASLA TEREDDÜT ETMEYECEĞİMİZİ BİLDİRİRİZ

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

TMDH GENEL SEKRETERLİK

sözcü.jpeg

Öncesinde ilgili kişi ve kurum tarafından tarafsız medyaya yapılan uyarı ve tehditlerle ilgili içerik-rapor ve arşiv kayıtları için LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

TMDH ARŞİV BİRİMİ 29 KASIM 2020 TARİHLİ ANALİZ RAPOR KAYITLARI;

“Türkiye Aşçılar Federasyonunu temsil ettiğini ifade eden TAFED başkanvekili Mustafa Erol sosyal medyada bir yayıncı kuruluşunun facebook hesabı üzerinde paylaştığı ilgili haberde yer alan malum konularda karşılıklı yorumlarda ve konuşmalarda bulunmuşlardır. Ancak konuda yer alan asıl mesele TAFED’in başkanvekili tarafından oldukça farklı taraflara çekilmek istenmiştir. Kurumumuz ise ilgili kişi veya kişilerin bu girişimlerine asla müsaade etmemiştir.

Polemiklerden ileriye gitmen ilgili kişi veya kişilere söz konusu başlık altında yer alacak tüm ifadelerin yasal haklarımız çerçevesinde görevli arkadaşlarımızla arşivleneceği de çok önceden ifade edilmişti.

İlgili konularda Sözcümüz kendi ismini de belirterek kendisine sorduğu tüm sorularda açıklamalar yapmıştı. Ancak TAFED başkanvekili sıfatıyla orada yazı yazdığını söyleyen Mustafa Erol, konuları yukarıdaki kanıtlardan ve arşivimizde yer alan daha başkaca kanıtlardan da çok iyi şekilde anlaşılabileceği gibi çok daha farlı yerlere çekmeye çaba harcamıştır.

Hatta kişisel telefon numarasını paylaşarak, sözcümüze farklı tekliflerde bulunmaya çalışmıştır. Bu konuda sözcümüzün kurumsal politikamız gereği verdiği cevaplardan bir süre sonra ise kendisi sözcümüzün hesabını engellemiştir. Bunun ardından bizim kendisinin yalan ifadelerinden habersiz olacağımızı düşünerek ve sözcümüzün ilgili ifadeleri görmeyeceğini zannederek ilgili arşiv kayıtlarında yer alan yalanlarını konu başlığına yazmıştır. Bu yalanlar arasında sözcümüzün zaten kişisel telefonda kurumsal görüşme yapmadığını ilgili şahsa bildirmesine rağmen, söz konusu ilgili şahıs sözcümüzü engelledikten sonra sözcümüzle 1 saat görüştüğü yalanını ortaya atmış ve iddiada bulunmuştur.

Sosyal medyada arşivimizde görevli arkadaşımız kendi hesabından ilgili kişiye arşiv kayıtlarımızla gerekli cevapları vermiştir. Bu cevaplarda yalan söylediği konular delilleriyle aydınlatılmıştır. Bu yalanlarını ise ifşa edeceğimiz ilgili şahsa ayrıca da söylenmiştir.

TMDH ARŞİV BİRİMİMİZİN SÖZCÜMÜZÜ ENGELLEMESİNDEN VE KONULARLA İLGİLİ ASILSIZ YALAN İFADELER KULLANMASINDAN SONRA MUSTAFA EROL’A İLETTİĞİ YAZI AŞAĞIDA YER ALMAKTADIR;

Mustafa Erol Kurumlar arası görüşmelerimiz size de ilettiğimiz gibi her zaman kamuoyuna şeffaf olarak yapılır. Yasal haklarımız uyarınca da arşivlenir. Bunun nedenlerinden sadece biri sizin gibi kötü niyetli kişilere asla prim yaptırmamak ve diğer hukuki prosedürlerdir. Sizin şahsi telefonunuzla görüşme talebinize yukarıdaki hal ve hareket içine gireceğinizi sözcümüz zaten bildiği için size ilgili cevabı zaten vermiş. Kendisi sizinle buranın dışında asla muhatap olmamıştır. Engellemiş olduğunuz biriyle ne zaman 1 saat görüşmüş olabilirsiniz? Kendi ağzınızla bunu söylüyor ve zaten itiraf ediyorsunuz. Ancak siz olmayan bir şey ifade ederek iftira isnat etmeye, teşebbüs ediyorsunuz. Burada sözcümüzün hesabını engelleyip sonrada onun ardından sarf etmeye çalıştığınız yalan-iftira dolu ifadeleriniz kurumumuzca teyit edilmiş ve belirlenmiştir. Bizler tüm ifadelerinizi ve yalanlarınızı arşiv raporlarımızla da teyit ettik. Bunların hepsini-yalanlarınızı ve yapmaya çalıştığınız iftiralarınızı en ince ayrıntısına kadar daha önce olduğu gibi yine topluma ve camiaya anlatacağız. Ayrıca siz burada TAFED adına bulunuyorsunuz. Neden kurumunuz adına da yalan beyanlarda bulunuyorsunuz? Burada TAFED’i temsil eden kişi olarak da yukarıdaki yalanlarınız çerçevesinde de sizi ifşa edeceğiz.

Bunların hepsi resmî sitemizde yer alacaktır. Eğer doğru söylüyorsanız delilleriyle sizi ifşa edeceğimiz zaman kendinizi haklı çıkartacak kanıtlar ile karşımıza çıkarsınız, ya da kamuoyu nezdinde bunları açıklarsınız. Eğer sizlerin yalanlarını ifşa ederek anlattığımız haberimizle ilgili doğrulayıcı bir adım atamazsanız. Sadece her zaman olduğu gibi susarak, aynı zamanda meydanından bu sefer İftira atmaya çalıştığı kişiyi engellemiş, burada onunla ilgili YALANCI ve İFTİRACI olmuş olarak yine kaçmış olacaksınız demektir."TMDH ARŞİV BİRİMİ

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

tmdh_logA.png

 

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek