DARDANEL FİRMASININ KABAHATİ, BAHANESİNDEN BÜYÜKTÜR

DARDANEL FİRMASININ BAHANESİ, KABAHATİNDEN BÜYÜKTÜR

İlgili Firmanın Söz Konusu Çirkin Reklamı Savunan Açıklamasına Tepkimiz

Söz konusu reklamın özellikle böyle bir dönemde savunulacak yanının olmadığını düşünüyor ve ilgili açıklamayı kabahatlerine bahane olarak görüyoruz.

Sektörün ve meslektaşlarımızın içinde bulunduğu zor bir ortamda böyle bir reklamın yapılması, bahane ettikleri amaç için bile olsa; bunun ne yeridir, ne de zamanıdır diye düşünmekteyiz.

 

Eğer dediğiniz konularda tepki verilecekse, tabi ki her zaman olduğu gibi bu tepkiyi doğru olarak vermesini yine hep birlikte Türk mutfağı sevdalıları olarak biliriz. Bilmeliyiz.

Ancak ilgili çirkin reklamı yapanlar, firmanızı överken başkalarını ve Türk mutfağını hedef alarak, herkesin virüs ile uğraşmak zorunda kaldığı böylesi bir ortamda aşağılamışlardır.

 Altını çizerek belirtmek isteriz ki;

Eğer dediğiniz tarzdaki işletmeleri veya kişileri haklı olarak yerecek ve eleştireceksek bunu kendi firmaları için rant haline getirmeden yapanların sözü burada önemlidir.

Sektörümüz zor durumdayken kendi firmasını böyle bir dönemde öne çıkartmak için bu tarz tasvip etmediğimiz reklamlar oluşturmak asla yerli bir firmaya yakışı kalmamıştır.

 

Dünya tarihindeki en önemli felaketlerden biri olarak gösterilen Covid-19 en fazla sektörümüzü ve meslektaşlarımızı etkilemiştir. İlgili çirkin reklamın amacı dışına çıktığı ve sadece kendi firmanızı övmek için bahane ettiğiniz konuyu rant olarak kullandığı muhakkaktır. 

Türk Mutfağı elbette bunu not edecek ve asla unutmayacaktır.

Saygılarımızla Kamuoyuna Duyurulur

TMDH SÖZCÜLÜĞÜ

sözcü.jpeg

Güncelleme: 8 Aralık 2020

İLGİLİ REKLAM TEPKİLER ÜZERİNE KALDIRILDI:DEVAMI İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek