TER TEMİZ ALINLARININ TERİYLE MUTFAKTA ÇALIŞANLARIZ - Türk Mutfağı Hareketi

TER TEMİZ ALINLARININ TERİYLE MUTFAKTA ÇALIŞANLARIZ

TER TEMİZ ALINLARININ TERİYLE MUTFAKTA ÇALIŞANLARIZ 

TMDH-Türk Mutfağı Hareketi, uzun yıllardan beri oluşturmuş olduğu tüm çalışmalarında Türk mutfağına, Türk aşçılarına ve aşçılık mesleğimize hep daha fazla saygınlık kazandırabilmek için aklın ve bilimin ışığında hareket etmeye çabalamıştır.

Gündelik siyasetin dilinde bile olsa mutfağı, mutfakta çalışan insanları ve kadınları dolayısıyla da aşçılık mesleğinin saygınlığını zedeleyip küçümseyebilen sloganlar, söylemler nerede, hangi zeminde kimler tarafından ifade edilirse edilsin istisnasız olarak bu tür ayrıştırıcı yaklaşımları kesinlikle çok yakışıksız bulmaktayız.

Bu çerçevede Kurucu Başkanımız Sayın Tolgahan Gülyiyen’in ilgili konularda bizzat yazarak yapmış olduğu bütün sosyal medya paylaşımları aynı zamanda TMDH’nin mesele hakkındaki resmî görüşünü yansıtan paylaşımlardır.

Özellikle annelerimiz ve kadınlar dahil mutfaklarda çalışarak hayatlarını kazanan tüm insanları da küçümseyebilenlerin söylemleri yerine; mutfaklarda çalışanlara, mesleğimize ve Türk mutfağına saygınlık kazandıracak olanların söylemlerinin gündemlere taşınmasını ümit etmekteyiz.

Konuyla İlgili İçeriğe Gitmek için Lütfen Buraya Tıklayınız

Kamuoyuna ve Türk Aşçılarına Saygıyla Duyurulur

Ramazan Çolak

TMDH SÖZCÜSÜ

sözcü.jpeg

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo