LOKMACI BABA NİYAZİ DUMLU'YA AHİLİK KUŞAĞI, ŞED BAĞLANDI - Türk Mutfağı Hareketi

LOKMACI BABA NİYAZİ DUMLU'YA AHİLİK KUŞAĞI, ŞED BAĞLANDI

LOKMACI BABA NİYAZİ DUMLU'YA AHİLİK KUŞAĞI, ŞED BAĞLANDI

LOKMACI BABA NİYAZİ DUMLUYA AHİLİK KUŞAĞI

Türk mutfağının Meşhur Lokmacı Babası değerli Niyazi Dumlu ustamıza Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Salih Güneş'in katılımıyla Ahilik Kuşağı, şed bağlandı. 

Uzun yıllardan beri tatlıcılık meslek sanatını sürdüren Niyazi Dumlu, unutulmakta olan Ahilik kültürüne uygun esnaflık anlayışıyla mesleğimizde de her açıdan örnek teşkil etmektedir.

Yıllardan beri icra ettiği mesleğinin yanı sıra Sayın Niyazi Dumlu, sosyal medya platformlarında da hem esnaflığın hem de aşçılık mesleğimizin dolayısıyla Ahilik kültür ve geleneklerinin sahip olduğu tüm erdemli ilkelerimize sahip örnek bir meslektaşımızdır.

Diğer sektörlerde olduğu gibi özellikle Yeme-İçme sektöründe bulunanların büyük çoğunluğunun meslek etiğinin yanı sıra ilgi çekmek amacıyla sosyal medya platformlarında ürünlerinin reklamları için kültürel hiçbir değeri gözetmediğine şahit olabildiğimiz günlerdeyiz.

Gerek esnaflığın gerekse de aşçılık meslek sanatının erdemli ilkeleriyle bağdaşmayan çeşitli içeriklere her gün sosyal medya platformlarında bile kolayca rastlayabildiğimiz bir çağda, nesilleri tükenmekte olan Niyazi Dumlu gibi ustalarımızın ve esnaflarımızın gerçek değerleri bugünlerde çok daha iyi anlaşılmalıdır.

Hem meslektaşımız olarak hem de bir esnaf olarak şimdiye kadar yaptığı tüm işlerde ahilik kültür ve geleneklerine uygun şekilde sorumluluk bilinciyle dürüstlüğü ilke edinerek toplum sağlığını ve yararını gözetir çalışmalarıyla gelecek nesillere örnek olan Sayın Niyazi Dumlu’ya minnettarız.

ZEKİ GÜLYİYEN VAKFI

duyrular_zg_vakfı.png

AHİLİK KÜLTÜR VE GELENEĞİNİN MUTFAK SANATLARI MESLEĞİNDE BİLİNİRLİĞİ (Rapora Ulaşmak İçin Tıklayınız)

AHİLİK-69540321495620230293240239565493243.jpg

 - Lokmacı Baba Niyazi Dumlu (solda) Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Salih Güneş (sağda) - 

 Kaynak: https://www.instagram.com/p/CxqtEvNqs88/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo