AKDENİZ DENİLİNCE AKLA GELECEK OLAN EN ÖNEMLİ ÜLKE MUTFAĞI - Türk Mutfağı Hareketi

AKDENİZ DENİLİNCE AKLA GELECEK OLAN EN ÖNEMLİ ÜLKE MUTFAĞI

Değerli şeflerimizden Murat Bulut uzun zamandan beri üzerinde çalışmakta olduğu Akdeniz konseptli restoranın açılışını dünyayı saran Covid-19’a rağmen geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Bu günlerde restoran olarak hizmet vermekte olan bina ve çevresi tarihi yapı statüsünde yer almaktadır. Restoranın önünde yer alan havuzun hemen yanında yer alan levhada etraftaki yapıların yaklaşık olarak 1885 yılında inşa edildiği söyleniyor.

Şef Murat Bulut uzun yıllardır Türk mutfağını Amerika’da başarıyla temsil ediyor. Türkiye’de bazı restoran ve otellerde aşçıbaşı olarak görev aldıktan sonra 2001 yılından beri ABD’de bazı restoranlarda, otel ve işletmelerde de çalışmış olan Sayın Bulut, Amerika’da Osmanlı (Ottoman) adı ile restoran açabilme konusunda her açıdan cesarete sahip olmuş olan ilk kişidir. Kendileri aynı zamanda Türkiye’nin aşçılıktan üniversite hocalığına geçen ilk şefi olan rahmetli Cemal Türkan ustamızın da yeğeni olurlar.

Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, Sayın Bulut’un talebi üzerine Dünya Türk mutfağı akademimizi temsilen açılan restoranda görev alacak olan personele farklı alanlarda teorik ve pratik olarak yerinde uygulamalı Türk mutfağı eğitimleri vermiştir.

Şefimiz Tolgahan Gülyiyen çalışma arkadaşları arasında olan değerli Şefimiz Murat Bulut’u herkesin restoran kapattığı zor bir dönemde hedeflerinden vazgeçmeden restoran açma cesaretinden ötürü de ayrıca tebrik etmişler ve başarılarının daim olmasını dilemişlerdir. TMDH olarak da şefimize çalışmalarında yürekten başarılar diliyoruz.

Türk mutfağının, Akdeniz mutfağının çok önemli bir parçası olduğunu her fırsatta dile getiren Sayın Tolgahan Gülyiyen, Akdeniz mutfağı denilince akla gelecek en önemli ülke mutfağının dün, bu gün ve gelecekte de Türk mutfağı olması gerektiğini bunun içinde çalışmalarını her anlamda sürdürmeye devam edeceklerini ifade ettiler.

TMDH SÖZCÜSÜ
Ramazan Çolak

sözcü.jpeg

 

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo