AMERİKA BU GÜN SANDIK BAŞINA GİDİYOR

Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, bu gün gerçekleşen başkanlık seçimine dair bazı düşüncelerini paylaşmış ve tüm dünya insanlığı için hayır temennilerinde bulunmuştur.

Liderimizin bu gün için paylaştığı mesajı ve kendisinin temennileri:  "Cenâb-ı Allah’tan bu seçimin tüm dünya ülkeleri ve bütün insanlar için hayırlı olmasını diliyorum. Dünya’nın ve insanlığın içinde bulunduğu tüm zorlukları, felaketleri ancak her alanda samimi bir şekilde birlik olarak beraberlik içinde el ele vererek aşabiliriz. Şüphesiz ki içinde bulunduğumuz 2020 yılı ve bu zor günler, her alanda farkı birçok konuda tüm insanlık için ibret almamız gereken dersler vermektedir. Dünya’nın ve insanlığın içinde bulunduğu  tüm zorlu sınavları bütün insanlık olarak atlatabilmemizi ümit ediyorum."

AMERİKA BU GÜN SANDIK BAŞINA GİDİYOR

Dünya’nın takip ettiği ABD başkanlık seçimi için milyonlarca Amerikalı oy kullanıyor. ABD Başkanı Donald J. Trump ile rakibi Joe Biden arasında gerçekleşen seçim yarışının kazananı bu gün kullanılan oylar neticesinde belli olacak.

Covid-19 nedeniyle 100 milyondan fazla Amerikalı posta yoluyla erken oy kullanmıştı.  

Posta yoluyla oy kullanımı çeşitli tartışmalara neden olurken milyonlarca Amerikalı virüs nedeniyle bu şekilde oy kullanmayı tercih etti.

TMDH olarak bizlerde Amerika’da bu gün gerçekleşen seçimin tüm Dünya ve insanlık için hayırlı olmasını Cenâb-ı Hak’tan diliyoruz.

pr.jpg

 

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

tmdh_logA.png

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo