WTCA RESMİ İNTERNET SİTESİ AÇILIŞI - Türk Mutfağı Hareketi

WTCA RESMİ İNTERNET SİTESİ AÇILIŞI

26 Ağustos 2010 tarihinde kurulmuş olan Dünya Türk mutfağı akademimiz planlandığı üzere 30 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilmişti. Bu ilan sırasında akademimizle ilgili belirttiğimiz görevlerimiz, sorumluluklarımız, vizyonumuz ve işleyişimizle ilgili bazı bilgiler Washington D.C. merkezli çalışmalar yürüten Türk mutfağı diriliş Hareketi’nin (www.tmdh.net)  resmi internet sitesinde belirtilmişi.

Değerli liderimiz tarafından yıllar önce belirlendiği gibi, Dünya Türk mutfağı akademimizin resmi internet sitesi bu gün 10 Kasım 2020 tarihi itibariyle tamamen İngilizce olarak dünya kamuoyuna açılmıştır. Resmi internet sitemiz: ( www.worldturkishcuisine.com )

Kurumumuzun 26 Ağustos 2010 tarihinden beri edindiği görevleri, sorumlulukları ve vizyonu sitemiz üzerinde tüm dünya insanlığının anlayacağı şekilde belirtilmiştir. Dünya Türk mutfağı akademisi Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kurum olarak Türk mutfağı adına yüksek derecede önemli çalışmalar yürütmektedir.

Akademimiz Türk mutfağının istikbali için bizzat liderimiz tarafından finanse edilerek kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden beri kurumumuz hiçbir zaman maddi kazanç gözeten bir akademi olmamıştır. Bizi kendi alanımızda Dünya’daki mutfak sanatları akademilerinden, üniversitelerinden ya da eğitim kurumlarından ayıran ve onlara kıyasla bizleri emsalsiz kılan en önemli bariz özelliğimiz Türk mutfağı adına oluşturacağımız tarafsız çalışmalarımızda herhangi bir maddi getiri kaygısı gözetmememizdir.

Uzun yıllara dayanan bilgi, birikim ve uluslararası tecrübelerin ışığında Akademimiz kurulduğu ilk günden beri Dünya’da hem kendi alanında, hem de Türk mutfak sanatları üzerine emsali görülmemiş çalışmaları, stratejileri, tezleri, raporları ve projeleri üretmiştir. Bu konularda Dünya’da akademimiz kendi alanında liderdir, öncüdür ve tektir.

Kurucu liderimizin önderliğinde Dünya Türk mutfağı akademimiz aynı zamanda Dünya üzerindeki ilk ve tek mutfak sanatları doktrinini yazarak oluşturmuştur.

Yine Dünya Türk mutfağı akademisi tarafından stratejileri oluşturulmuş olan TMDH(Türk Mutfağı Diriliş Hareketi) aynı zamanda Dünya’daki yegâne Türk mutfağı doktrinini temsil eder.

Bu güne kadar oluşturduğumuz tüm çalışmalarımızda kurucu liderimizin büyük özverileri, emekleri ve çabaları bulunmaktadır. Kurumumuza ait resmi armamızdan işleyişimize kadar görev ve sorumluluklarımız kurucu liderimiz tarafından uzun yıllar önce büyük özverilerle ve titizlikle belirlenmişti. Ayrıca bu konularda her şeye rağmen kararlı irade gösteren yüksek gayret ve azimlerinden ötürü değerli kurucumuza, liderimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bundan sonrada gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızda ise kendisinden yine aynı beklentiler içerisinde olacağımız kesindir ve muhakkaktır.

WTCA'nın çalışma prensipleriyle ilgili bazı detayları BURAYA TIKLAYARAK okuyabilirsiniz.

 

Saygılarımızla

DÜNYA TÜRK MUTFAĞI AKADEMİSİ

makaleler.jpg

 

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo