KISKANILMAK KADERİMİZDİR - Türk Mutfağı Hareketi

BENİM VE BABAMIN KADERİDİR KISKANILMAK, TERCİHİMİZ DEĞİL...

 

Bir gün duydum ki “Zeki’nin oğlu babasından kalan mirasa, mekana sahip çıkmamış-bırakmış onun gibi bir babaya böyle bir evlat. Babasının o kadar emeği vardı” dedikodusu yapılırmış. CEVAP VEREMEDİM. Şimdi cevabım ne diye sorarsanız. ? ŞU'dur. Sizler dedikoducular, iş ciddiye binince toz olur kaçarsınız. Adalet hak getire...zulmü görmez kör olursunuz. Ama güce, güçlüye ise taparsınız. Ahkam ve dedikodu olunca sizden daha iyi yapanı bulunmaz. Siz HERŞEYİ çok iyi biliyorsunuz madem niye HİÇ DİK DURANINIZ YOKTU? Siz benim ne yaşadığımı nereden bileceksiniz ya da biliyorsunuz? EVET VAR MI CEVAP VEREBİLECEK DEDİKODUCU ? Yada geçmişte bu dedikoduları yapanların arkadaşları, duyanları ?

Okul okudum kıskandılar, 1. Bitirdim kıskanıldım... Yarışmalara seçtiler... Ben asla beni seçin demedim... Hem lisede hem üniversitede yine kıskandılar...2008 yılıydı Amerika’ya staja geldik... Ya dışlandık ya da kıskanıldık. Orda bir arkadaş vardı hiç unutmam. Detayına girmeyeceğim bir takım temennilerde bulunmuştu. Beklide 19 yaş daha çocuk işte düşünemiyor. Ona orda yüksek sesle bir tek ben tepki vermiştim. Orda olan üniversiteden arkadaşlarda çok iyi hatırlarlar... AMA yine kıskanıldık. 

Tabi onlar geçti bitti ben İngilizce dil muafiyet sınavını verdim geçtim. Burak Okşar hocamız(Didim meslek yüksekokulu İngilizce öğretim görevlisi) Oda iyi bilir ve hatırlar yine kıskanıldım. Amerika Marriott otelde staj notum 100 üzerinden 100 idi. Yine ooh kıskanıldık mı...

Sanki ben acısız, emeksiz çalışmadan kazandım. Önüme tepsiyle mi koydunuz? Ayak bastığım toprak benimdir dedim. Yerim yurdumdur dedim. Ya hep kıskandılar ya da farklı yollara başvurarak önüme engeller koymaya kalktılar.

 Yunanistan’a gittim, üniversite tarafından gönderildim. Gözlemlerimi yazdım kıskandılar. Bir kaç şefcik vardı şuan da herkes çok iyi bilir onları... Türk mutfağına ve ustalarına hakaret edenlere onların, yazılarına saygıyla tepkimi ve düşüncelerimi yazdım. Birçok insan tebrik etti ama yine çekilemedi bu TOLGAHAN.

Beni doğduğum ülkeden bile kıskandınız elinize ne geçti ? var mı bir cevabı olan...

Şu anda bile bir çoğunuz kıskanıyor ama bakın işte ALLAH hepinizden güçlü ve tüm haset edenlerin, zalimlerin şerrinden yalnızca ona sığınıyorum. Beni bıraksaydınız, özgürce yazılar yazsaydım, araştırıp okusaydım bunlar hakkında tezler oluştursaydım, Türk mutfağı için çok şey miydi bunlar ?

Demek ki gözünüzde çokmuş ne kadar da CÖMERTMİŞSİNİZ çok sağ olun,  Aşçılık camiasının sözde söz sahibi büyük ustaları !

Lütfen sakın yanlış anlamayınız asla kızmıyorum. Hele bu saatten sonra sadece teşekkür ediyorum. Çünkü babamı kıskandığınız gibi onun da yapmasını asla istemediğiniz her şeyi yaptım. Ve Rabbim ömür verdikçe daha da fazlasını yapacağım, yapacağız. İşte o yüzden  hemen hemen bir çoğuna teşekkür borçluyum, ve teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Tolgahan Gülyiyen 

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

tmdh_logA.png

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo