< < 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN - Türk Mutfağı Hareketi
19 MAYIS ATATÜRK&#039;Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

tolgahangulyiyen1453-1923.png

 

Bugün, Türkiye'nin bağımsızlığını müjdeleyen ve gençliğe umut aşılayan 19 Mayıs'ı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu özel günde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anarken, onun cesareti ve vizyonuyla geleceğimize yön vermek için bir araya geliyoruz.

Türk gençleri olarak, tarihin akışını değiştiren nice adımlar attık. İşte Atatürk'ün önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a atılmış olan o adım da tarihin akışını değiştiren adımlarımızdan biriydi. Azim, inanç ve kararlılıkla milletimizin birliğini sağladık ve kendi kaderimizi tayin etme iradesini ortaya koyduk.

Bugün, bu büyük mücadeleyi ve bu mirası yaşatmak biz gençlerin sorumluluğudur. Atalarımızın bize emanet ettiği değerleri, çağdaş düşünceleri ve bilimi özümseyerek daha ileriye taşımalıyız. Geleceğimizin teminatı olarak, sorumluluklarımızın farkında olmalı, eğitimimize önem vermeli ve özgür düşüncelerle donanmalıyız.

Gençler, sizler Türkiye'nin umudu, geleceğin inşa edicilerisiniz. Enerjinizi, yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi kullanarak ülkemizi daha ileriye taşıyacak projelerde yer almalısınız. Özgüvenle hayallerinizi gerçekleştirin, cesaretle yeni adımlar atın ve dünyaya örnek olacak başarılar elde edin.

Sevgili gençler, Atatürk'ün dediği "Yeni nesil, gelecek sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz." sözünü asla unutmayınız.

Unutmayın ki sizler, Türkiye'nin en değerli varlıklarısınız ve ülkemizin geleceğini sizler şekillendireceksiniz.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

 

Tolgahan Gülyiyen

Dünya Türk Mutfağı Akademisi – Türk Mutfağı Hareketi

Kurucu Başkanı

seal_of_wtca.pngtmdh_logA.png

 

ARŞİV-1-BOYUN EĞMEMENİN DİĞER ADIDIR 19 MAYIS-19 MAY 2020

ARŞİV-2-BOYUN EĞMEMENİN DİĞER ADIDIR 19 MAYIS-19 MAY 2021

ARŞİV-3

ARŞİV-4

ARŞİV-5

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo