Zeki Gülyiyen Vakfı

zg_fon.JPGZEKİ GÜLYİYEN KİMDİR

ZEKİ GÜLYİYEN VAKFI - ZG VAKFI

ZEKİ GULYİYEN FOUNDATİON - ZG FOUNDATİON

Rehber şefimiz, ustamız Zeki Gülyiyen'in aşçılık ve mutfak sanatları alanındaki çalışmalarını örnek alan vakfımız, uluslararası adına çalışmalar yürütme gayretindedir. Vakfımız uluslararası alanda tüm insanlara karşılıksız olarak mesleki eğitim konularında burs vermek, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek veya yardım kampanyaları oluşturmak gibi her türlü konularda insani değerlere önem verecek çalışmalarda bulunmayı amaçlar.

Değerli liderimiz Sayın şef Tolgahan Gülyiyen beyefendi, bu konularda babaları efsane duayen ustamız şef Zeki Gülyiyen'i örnek alarak ilgili çalışmaları yürütmektedir. Efsane şefimiz Zeki Gülyiyen'in  sağlığında bu tür konularda yaptığı çalışmaları gibi bizlerde bu konulara büyük önem vermekteyiz.

Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, söz konusu alanlarda yapılan tüm çalışmaları vakfımız bünyesinde bizzat finanse ederek değerli babalarına ve Türk mutfağına tamamen karşılıksız olarak vakıf etmiştir. 

Ayrıca zaman zaman rahmetli Zeki Gülyiyen şefimiz gibi Türk mutfağına değer katmış tüm rahmetli değerli şeflerimiz adına hayır duaları okutarak yerine göre geleneksel ödül etkinliklerini beraberce davetli şeflerimizle beraber yemekler yaparak gerçekleştirmekteyiz. 

Tüm bunların yanı sıra eğitim, gelişim veya yardım amaçlı konferanslar ve toplantılarımızda olmaktadır.

 

ZEKİ GÜLYİYEN VAKFI 

zg_fon.JPG

 

 

2021-2022 YILI BURS VE KİTAP SETİ BAŞVURULARI İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ

 

ZG VAKFI YASAL UYARI:

Madde 8 : Sitemizde yer alan ilgili başlık ve alt başlıklar altında ZG Vakfı’nın tanımı yapılmıştır. ZG Vakfı'nın resmî logosu Onursal Başkanımız Zeki Gülyiyen’in silüeti ile oluşur. Dünya Türk Mutfağı Akademisi'nin ve TMDH'nin resmî logolarında da olduğu gibi; Onursal Başkanımız Zeki Gülyiyen ismiyle birlikte değerlerimizin alameti olan logo ve amblemlerimizin tarafımızdan yetkilendirilmeyenler (ellerinde tarafımızdan mühürlenerek verilmiş yazılı lisans belgeleri veya sertifikaları bulunmayanlar) tarafından kullanılması uluslararası hukuk çerçevesinde suç teşkil eden bir eylemdir. TMDH, ticari kazanç, çıkar ve menfaat elde etme amaçlı olarak yetkileri olmadan kurumlarımıza ait olan logoları, amblemlerimizi hukuka aykırı şekilde kullanmaya teşebbüs edecek olan tüm çevrelere, bireylere veya tüzel kişiliklere karşı uluslararası hukuk normlarından doğan hakları uyarınca kanunlar çerçevesinde yasal takip başlatarak gereken tüm önlemleri alır. 

 

 

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo